Pomysł na biznes – salon masażu

Marzy Ci się otwarcie własnego salonu masażu, jednak nie wiesz od czego zacząć? Przychodzimy Ci z pomocą! W niniejszym artykule przedstawimy najważniejsze kroki, które musisz wykonać, chcąc prowadzić swój własny salon masażu! Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Jak reklamować biznes w internecie?

Salon masażu – zacznij od biznesplanu i lokalizacji!

Biznesplan jest podstawą, jeśli myślisz o prowadzeniu własnego biznesu. Po co się go pisze?  Pomoże w ocenie, czy otwarcie własnej praktyki będzie opłacalne. Taki dokument zachęci Cię do przeprowadzenia analizy rynku, konkurencji oraz pozwoli na przygotowanie strategii reklamowej, na podstawie zebranych informacji. Ponadto zmusi do myślenia o słabych i mocnych stronach. Może się on okazać konieczny, jeżeli będziesz chciał pozyskać dofinansowanie do biznesu w postaci kredytu lub środków z Unii Europejskiej.

Gdzie usytuować salon masażu?

Na początek warto się zastanowić, ilu pomieszczeń potrzebujesz, do realizacji działań swojej firmy. Na pewno złym pomysłem będzie otwarcie takiej placówki, jeżeli w najbliższej odległości znajduje się nasza konkurencja. Warto zaznajomić się z okolicą wokół biznesu. Teoretycznie najbardziej praktyczne będzie sąsiedztwo placówek medycznych. Kolejny ważny element dobrej lokalizacji to łatwość, z jaką znajdą Twój gabinet pacjenci. Im mniej się naszukają, tym szybciej do Ciebie trafią!

Zadbaj o potrzebne uprawnienia

Od dnia 1 kwietnia 2019 roku możliwe jest prowadzenie działalności w formie gabinetu fizjoterapii zarejestrowanej jako podmiot leczniczy lub praktyka zawodowa. Nowa ustawa nie nakłada obowiązku posiadania określonego tytułu zawodowego lub innych uprawnień aby móc założyć własną działalność gospodarczą. Należy jednak pamiętać o ograniczeniach dotyczących udzielanych w ramach własnej działalności świadczeń medycznych. Na mocy ustawy pomocy fizjoterapeutycznej udzielać może jedynie osoba posiadająca prawo wykonywania zawody nadane przez Krajową Radę Fizjoterapeutów i zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Fizjoterapeutów.  Zgodnie z ustawą tylko fizjoterapeuta posiadający doświadczenie w zawodzie (3 lata doświadczenia z tytułem magistra fizjoterapii lub 6 lat doświadczenia dla osób z tytułem licencjata lub technika) może samodzielnie udzielać świadczeń zdrowotnych z zakresu fizjoterapii. Osoby nie posiadające takiego doświadczenia mogą przeprowadzać zabiegi tylko na podstawie  skierowania lekarza lub uprawnionego (wg wyżej wymienionych obostrzeń) fizjoterapeuty (art. 4 ust. 4 pkt 2-4 ustawy).

Dzięki właściwemu wykształceniu, które potwierdzisz praktyką zawodową, będziesz mógł wykonywać, np. różnego rodzaju masaże, terapie manualne, kinestiotaping czy rehabilitacje.

Gabinet masażu – zadbaj o wyposażenie

Fizjoterapeuta Poznań oraz masażysta swoją pracę może wykonywać dzięki odpowiednim sprzętom, które są zgodne z wymaganiami zawartymi w ustawie o wyrobach medycznych. Nie chodzi tutaj tylko o odpowiednie sprzęty i urządzenia, ale również o dostosowanie miejsca do osób niepełnosprawnych czy wózków inwalidzkich. Oprócz tego w gabinecie muszą się znaleźć stoły rehabilitacyjne, stoliki medyczne, wagi lekarskie, piłki, maty, materace, taśmy, lustra, parawany czy ciężarki do ćwiczeń. Wszystkie muszą spełniać wymogi, normy sanitarne oraz być wysokiej jakości.

MASAŻ POZNAŃ

FIZJOTERAPIA POZNAŃ

Renata Kowalska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *